Lajme

Vladimir Gjuta dënohet me 5 vite, detaje

Gjykata e Tiranës ka d ënuar me 5 vite b urg Vladimir Gjutën, i ar restuar me një a rme me vete pranë selisë së PS në shkurt 2020. Gjuta u shpall fajtor për a rmëmbajtje pa leje.

Vendimi i gjykatës u dha në përputhje me kërkesën e prokurorisë. Vladimir Gjuta u ar restua në Shkurt 2020, pasi u kap para selisë së PS, me një a rmë pa leje dhe me një shumë të madhe parash.

Gardistët kishin krijuar dyshime për lëvizjet e Gjutës, i cili mbante një kapele dhe një çantë ku kishte afro 100 mijë Euro. Ndërsa p istoleta iu gjet në brez.

Ajo kishte një fishekë në gojë, gati për të qëlluar dhe karikatorin e mbushur. Vetë Gjuta ka deklaruar se ndodhej në zonë për të dorëzuar paratë në një exchange pranë selisë së Partisë Socialiste dhe se nuk kishte lidhje me prezencën e eksponentëve të lartë socialistë, të pranishëm në seli.

Edhe a rmën, ai u tha oficerëve të policisë, se e kishte marrë me vete për shkak të shumës së parave që kishte për të dorëzuar. Vladimir Gjuta u ar restua edhe në Janar 2020 pasi kishte rrahur me çekiç kushëririn e tij duke i shkaktuar dëmtime të rënda në fytyrë. Vladimir Gjuta po ashtu u ar restua si i dyshuar për hedhjen në erë me t ritol të farmacisë së babait të ish–ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në vitin 2015.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: