Lajme

Vlora ndez dritat për festat e fundvitit

Vlora ndez dritat për festat e fundvitit. Pema tradicionale është vendosur në zonën e lungomares, ndërsa dekori shumëngjyrësh dhe plot drita i ka dhënë gjallëri qytetit. Pema simbolike u ndez të dielen, ndërsa ka bashkuar qytetarë të shumtë,teksa gjithcka është shoqëruar edhe me një koncert festiv. Një atmosfere festive, ashtu si qyteti i Vlorës e meriton, gëzuar për të gjithë qytetarët e Vlorës dhe mbi të gjitha për të vegjlit, ka theksuar në fjalen e tij kryebashkiaku Leli

Vlora ndez kështu dritat dhe pemën tradicionale të festave të fundvitit, në një aktivitet të zhvilluar në zonën e lungomares, teksa festa ka bërë bashkë qytetarët e Vlorës, me urrimin për më shumë paqe dhe dashuri në këtë fundvit dhe në keto ditë festash.

Erand Haruni

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close