Lajme

VIDEO\ Vlora “noton” në ujë pas reshjeve të dendura të shiut

Ka nisur përmbytja e rrugëve të qytetit të Vlorës pas reshjeve të dendura të shiut në Shqipëri, në orët e fundit. Përmbytjet janë prezente në rrugët “Albano e Romina”, “Kali i Trojës”, 24 Maji” dhe “Kosova” pranë portit etj.

Vlora është një nga qytetet më problematike në vendin tonë sa i takon përmbytjeve, ndikuar dhe nga afërsia me detin pasi dhe shumë kanale nuk janë të zhbllokuara, si kanali në lagjen Pavaresia që eshte i bllokuar me barishte dhe mbeturina. Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë vendin tonë këtë të enjte duke shkaktuar probleme sidomos në qytetet bregdetare.

Nga pamjet e siguruara duket sesi rrugët e qytetit janë të mbushura me ujë. Ndërkohë pasagjerët e tragetit të linjës Vlorë-Brindizi kanë ngelur të bllokuar në det edhe në këto moment , pasi për shkak të kushteve të motit nuk arrin të ankorohet në port.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close