fbpx
Lajme

Vlorë: 51 rastet me COVID-19, Prej tyre 3 mësues, 1 psikologe dhe 1 sanitare

Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme 51 raste të konfirmuara me COVID-19 në Vlorë.

Burime për VloraNews.al bëjnë me dije se në rastet e raportuara janë të prekur tri mësues në shkolla të ndryshme. Po ashtu kanë rezultuar pozitiv për koronavirus një psikologe dhe një sanitare në një shkollë 9-vjeçare.

Mësohet se një punonjës i prefekturës është infektuar me COVID-19. Nga rastet e raportuara bëhet me dije se janë infektuar dy edukatore në një kopsht dhe një sekretar pranë Gjykatës së Apelit Vlorë. Të konfirmuar me COVID-19 janë edhe dy infermiere në qendër shëndetësore dhe një punonjës pranë kujdesit shëndetësor.Te prekur rezultojnë po ashtu dy punonjës në Policinë e Vlorës

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button