fbpx
KultureLajme

Vlorë, Aksion pastrimi në plazhet e Karaburunit të ndotura me mbeturina! (Foto)

Nga: Sherif Qendraepeshkimitradhime Durmishaj

Duke pastruar plazhet e karaburunit, Të pastrosh është detyrë fisnike, por mos të ndotësh ambientin ku jetojmë është detyrë ndaj vetes ndaj fëmijëve tanë dhe të ardhmes!
Të hedhësh diçka në Mjedisin Detar do të thotë atë ta gjesh në pjatën tende të Ushqimit dhe të krijosh probleme për shëndetin tend dhe familjareve të tu.
Me mbështetjen e Qëndrës së Peshkimit Oriku, Peshkatarët e përgjegjëshëm AKZM, Smile Albania, Flag Pain dhe nga Prefekti i Qarkut Vlorë ndërmorëm këtë aksion pastrimi dhe ndërgjegjësimi, E përbashkëta ka shumë me vlerë se e përveçmia, Në qoftë se ambjeti i madhë i përbashkët do të bëhej i pa jetueshëm nga ndotja sdo të kishte kuptim pastërtija e ambjetit tonë të përveçëm Energjitë tona ti harxhojmë për të bërë progres në cilësinë e jetës, jo të rikuperojmë gabimet e njëri tjetrit. Respekte për të gjithë ata që u bënë pjesë e këtij aksioni dhe për të gjithë ata që e kishin të pamundur fizikisht por me zëmer dhe kulturë janë me mjedisin e pastër

Image may contain: 1 person, standing, ocean, sky, outdoor and natureImage may contain: one or more people, people standing, tree, outdoor and nature

Image may contain: one or more people, people standing, plant, tree, shorts, outdoor and nature

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting

Image may contain: outdoorImage may contain: one or more people and people standingNo photo description available.Image may contain: one or more people, mountain, outdoor, nature and water

Image may contain: one or more people, people standing, shoes, outdoor and natureImage may contain: one or more people, outdoor, nature and water

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button