Lajme

Vlorë/ Dalin emrat e viktimave, si nipi e vrau xhaxhain dhe më pas veten

Vlorë- Një k rim t ronditës u regjistruar ditën e sotme në Vlorë, ku nipi vrau me armë gjahu xhaxhain e tij dhe më pas veten. Mësohet se viktimat janë Genci Koreta, 39 vjeç dhe Jorgji Koreta, 64 vjeç.

Ndërkohë në dëshminë e të afërmes së viktimave, thuhet se nuk kishin dijeni për konflikt mes tyre. Sipas saj, ka dëgjuar britmat e nënës së Genci Koretës dhe më pas ka ardhur në vendin e ngjarjes.“Jemi kushërinj. Një fis jemi. Dëgjova dhe erdha. Dëgjova ulërimat e të ëmës. Nuk kanë pasur konflikte.

Ka qenë këtu ka pas emigruar më para. Dëgjova të ëmën dhe erdha. Ishte djalë me të gjitha cilësitë. Xhaxhai ri në Vlorë me shtëpi. Asnjëherë nuk kemi pasur debate.  Ai skuqej kur të fliste me gojë jo më të kishte debate” tha e afërmja.

Vlorë/Informacion paraprak Në fshatin Mekat, Vlorë, dyshohet se shtetasi G. K, ka v rarë me a rmë gjahu në banesë xhaxhain e tij, shtetasin J. K, dhe më pas ka v rarë veten.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale a rma e gjahut. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: