Lajme

Ekzekutimi i biznesmenit në Vlorë, dalin pamjet e momentit kur vrasësit e qëllojnë

Pamjet e mëposhtme janë regjistruar gjatë e kzekutimit të biznesmenit Bledar Birçaj ditën e sotme në Vlorë. Videoja me pamjet nga momenti kur q ëllohet ndaj biznesmenit Bledar Birçaj është publikuar në emisionin Opinion. Dy a tentatorët afrohen drejt makinës BMV duke që lluar drejt saj dhe duke lënë të v dekur në vend shoferin Bledar Birçaj.

Edhe pse drejt makinës janë q ëlluar mbi 20 p lumba, pasagjeri që ndodhej me biznesmenin nuk ka marrë asnjë prej tyre dhe shihet në videon e publikur teksa del nga makina dhe ikën me shpejtësi. Atentatorët pasi kanë kryer atentatin janë larguar me shpejtësi në drejtim të fshatrave të Vlorës, ndërsa policia është vënë në ndjekje të tyre.

Janë 2 pistat e policisë mbi të cilat po h etohet. E para është ajo e hasmërisë së vitit 2011 ku bircaj u a kuzua për v rasje të mbetur në tentativë. Dhe pista tjerët ajo e fushës së n arkot ikëve, ku emri i 40-vjeçarit kishte dalë në skenë në disa raste.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close