fbpx
Lajme

Vlorë, Detajet e reja, autorët i zunë pritë të riut

Detaje të reja mësohen në lidhje me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fushë Dukat, në afërsi të Orikumit, në Vlorë. Gazetari ka shkuar sot në vendin e k rimit, ndërsa referuar burimeve policore bën me dije se autorët i kanë zënë pritë të riut dhe ishin të sigurit që do të kalonte në këtë rrugë. Ata madje janë fshehur pas pemëve për të vënë në zbatim planin e tyre. Në drejtim të mjetit të Benjamin Boshanit janë derdhur 15 p lumba ka llashnikovi, ndërsa 8 prej tyre e kanë g oditur në t rup duke i shkaktuar vd ekjen e menjëhershme. Gazetari rrëfen se i riu kishte ndërruar jetë në momentin që një banor i zonës e pikasi brenda makinës së tij.Deri më tani policia ka shoqëruar 7 persona të d yshuar për ngjarjen, ndërsa ende nuk dihet cilët janë autorët. Pista kryesore e hetimeve mbetet ajo e larjes së hesapeve për pazare d roge, duke u nisur edhe nga fakti që i riu kishte bërë b urg në Itali për t rafik të lë ndëve n arkot ike.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button