Lajme

Vlorë, Fïnâlizôhet ôperâcioni pôlicor i kôduar “FAST” në lagjen “1 Maji”

Vlorë, Fïnâlizôhet ôperâcioni pôlicor i kôduar “FAST”. Operâcïonï nga Forcat Operâcionale pranë DVP në bashkëpunim me Komisâriatin e Pôlicïsë Vlorë.

Kâpet dhe vihet në prangâ një person me rrezikshmëri shoqërore, i cili qarküllonte me ârmë zjarri me vete. Vihet në prânga 36-vjeçari, me precedent të theksuar krïmïnâl në füshën e krïmeve kundër personit. Seküestrohet një  ârmë zjârrï pïstôletë me një krëhër me fïshekë luftârâk.

Në vijim të punës për pârândalimin e ngjârjeve krïmïnâle, kâpjen e personave në kërkim, atyre që merren me shpërndârje të lëndëve nârkôtïke apo qârkullôjnë me ârmë zjârrï , bazuar në ïnfôrmaciônet e marra në rrugë pôlicore nga Forcat Operacionale pranë DVP Vlorë për një person me rrezïkshmërï për komunitetin i cili qarkullonte me ârmë zjarrï , është organizuar dhe finalïzüar operâcïonï  polïcor i kôduâr “Fast”. Forcat Operacionale pranë DVP Vlorë në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, gjatë ôperâcionit, në lagjen “1 Maji” në Vlorë, pranë një lokali kanë kâpur dhe vënë në prângâ shtetasin I. H., 36 vjeç, banues në Vlorë, person me precedent të theksuar krïmïnâl në fushën e krïmeve ndaj personit. Gjatë kontrollit personal, në çantën e krahut, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e prôvës materiale, 1 ârmë zjarrï pïstôletë môdel “Beretta” me një krëhër me fïshekë luftarak. Materialet në ngarkim të tij iu referuan Prokurôrisë Vlorë për veprën penale “Prôdhimi dhe mbajtja pa leje e ârmë shpërthyese dhe munïcïônït”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: