Lajme

Vlorë/ Gjendet arma dhe një thíkë, detaje nga shérri me një të plágosur

Ka pasur disa të shténa me ármë zjárri në Vlorë këtë mbrëmje ku deri më tani, Raportohet për një të plágosur, shtetasi A. Xhaferllari i cili ndodhet në spítal për të marrë ndíhmën e parë mjékësore. Mësohet se nxjerrja e ármëve ka ardhur pas një shérri për motive bánale mes disa të rinjve ku është përdorur një pistóletë e cila është gjetur në vendin e ngjarjes, e po ashtu një thíkë e gjetur poshtë një makine.

Ngjarja ka vendosur në pánik këtë mbrëmje qytetin e Vlorës, ndërsa mësohet se ka mbetur i plágosur një person. Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës “Ali Demi” por ende nuk dihet emri i të plágosurit si dhe autorit-ëve. Mësohet se pólicia dhe ámbulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes ndërsa po hétohet rreth shkáqeve dhe rrethanave të saj si dhe idéntifikimin e kápjen e autorit/ëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: