Lajme

Vlorë, gjykata lë në burg autorin e plagosjes së 23-vjeçares

Autori i plagosjes së 23-vjeçares në qytetin e Vlorës, Fadil Likaj është lënë në arrest me burg nga Gjykata e Vlorës. Likaj mbërriti në Gjykatën e Vlorës nën masa të shumta sigurie. Seanca u drejtua nga gjyqtari Enkel Peza, ndërsa prokuror i çështjes Klodjan Llaho.

Gjykata ka lënë në burg Fadil Likajn i cili plagosi ish-të dashurën në Vlorë. Trupa gjykuese ka dhënë për të masen “arrest me burg”. Gjatë seances Likaj ka thënë gjeneralitetet dhe ka deklaruar se është dakord me avokatin. Ai është shprehur se është i penduar si dhe i ka kërkuar familjes së ish të dashurës se jam i penduar. I kërkoj falje familjes së vajzes”, është shprehur ai. Seanca është zhvilluar me dyer të mbyllura.

Fadil Likaj akuzohet për v rasje të mbetur në tentativë ndaj dy ose më shumë personave dhe për mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve l uftarake. Ngjarja e rëndë ndodhi dy ditë më parë në qytetin e Vlorës. 30-vjeçari qëlloi me armë zjarri ish-të dashurën e tij, Kostandina Zanaj, studente në qytetin e Vlorës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close