Lajme

Vlorë/ Goditet nga makina një vajzë me bicikletë në “Transballkanike”/ “Mbërriti më shpejt agjensia e funeralit se ambulanca!!!

Nje aksident është regjistruar në rrugen transballkanike në Vlorë. Nje automjet tip Benz ka goditur një person me biciklete me këtë të fundit që është transportuar drejt spitalit rajonal te qytetit të Vlores jashtë rrezikut. Në vendngjarje ka mbëritur edhe policia e cila ka nisur hetimet për shkakun e aksidentit.

Reagim i gazetarit Vlonjat Enrik Mehmeti ne lidhje me kete aksident:

Asistova në një aksident ku një vajzë me biciklete u godit nga një makinë në rrugën transballkanike. Me aq sa mundem me disa njerez të tjere morëm disa masa midis të cilave dhe njoftimi i menjëhershëm i urgjencës. E dini kush është gjëja që ma shpifi më shumë? Në vendngjarje erdhi më parë ambulanca e një shërbimi funeral përpara asaj të urgjencës të cilët e transportuan në spital… Ndërsa ajo e urgjences erdhi goxha më pas… Që nga sot do mbaj numrin e agjensive të funeraleve… Cdo lloj pislliku mund të bëhet por me jetën e njerëzve nuk luhet….Fatmirësisht vajza u transportua në spital me shenja jete dhe agjensise funerale për aq sa bëri bravo i qoftë por lind pyetja Si është e mundur që erdhi me parë makina e funeralit se ambulanca ? Nëse je një mendim me mua që kjo përgjigje duhet dhënë së bashku me zgjidhjen e një shërbimi emergjence me të shpejt se funerali, Shpërndaje këtë video ta shikojnë ata që duhet të marrin këto masa…

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: