Lajme

Vlorë, Ka ndodhur, detaje

Vlorë,  P lagosi me a rmë gjahu  55-vjeçarin, shoqërohet autori i dyshuar i ngjarjes. Sekuestrohet një a rmë gjahu çifte.

Pas marrjes së njoftimit se në vendin e quajtur “Lumi i Kripës”, në afërsi të fshatit Dëllënjë, është p lagosur me a rmë gjahu shtetasi  Viktor Hyso 55-vjeç , menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë të cilat bënë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar.

Falë reagimit në kohë dhe punës profesionale u bë e mundur shoqërimi i autorit të dyshuar, shtetasit Sotir Gjonçari nga Vlora , 58 vjeç, banues në Delisuf, i cili gjatë një k onflikti të çastit, për motive të dobëta, dyshohet se ka p lagosur me a rmë g jahu çifte, shtetasin Viktor Hyson , 55 vjeç, banues në Novosel, i cili ndodhet jashtë r rezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua a rma e gjahut çifte (të cilën ky shtetas e posedonte me leje). Shtetasi S. Gj., u shoqërua në Komisariatin e Policisë Vlorë për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale h etimore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: