Lajme

Vlorë, Të shtëna me armë, plagoset 20 vjeçarja

Vlorë, P lagosi me a rmë z jarri një 20 vjeçare, falë reagimit në kohë kapet dhe a rrestohet brenda pak minutash autori i dyshuar i ngjarjes.

Sekuestrohet një a rmë zjarri p istolet dhe 2 g ranata dore. Më datë 25.09.201, rreth orës 12:05, në vendin e quajtur “Bar Cacai”, lagjia “28 Nëntori”, Vlorë është p lagosur me a rmë zj arri shtetasja K.Z, 20 vjeçe lindur në Berat, student në Vlorë, e cila është shoqëruar për në spital për ndihmë mjeksore, momentalisht jashtë r rezikut për jetën.

Falë reagimit të mejëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasi Fadil Nikaj, 30 vjeç, banues në Shkodër.

Në cilësinë e provës materiale Policia gjeti dhe sekuestroi a rmën e k rimit me të cilën dyshohet se autori ka kryer p lagosjen, një grantë dore në ambientet e lokalit si dhe gjatë ko ntrollit fizik të ushtruar në cantën e autorit iu gjetë dhe sekuestrua një g ranatë e dytë.

Grupi hetimor ngodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: