Lajme

Vlorë, kronika e fundit

Ka ndë rruar jetë në spitalin e Vlorës prej pla gëve, Arben Beqiraj, një prej vik timave të të një sul mi me armë në lokalin e tij në plazhin e vjetër. Dy personat e tjerë të plagosur në të njëjtën ngjarje janë jashtë rrezikut për jetën, Egert Beqiraj dhe Nesim Hodaj.

Vdekja e Arben Beqirajt ka ndodhur në orën 1:00, në mesnatë, pasi ai kishte marrë 6 plu mba në organet jetike, mushkri, bark, duar dhe këmbë. Sulmi me ar më ndodhi pasin dy persona janë zënë me grushta me pronarin e lokalit dhe pastaj kanë vrapuar drejt makinave të tyre, prej nga kanë marrë kall ashnikovë dhe kanë qëlluar drejt tij drejt e në kraharor.

Të dy vr asësit janë larguar më pas në drejtim të pyllit të Sodës dhe Policia është vënë në ndjekje të tyre.

Informacioni paraprak i policisë

Në Vlorë, ne lagjen 1 Maj, në një lokal në pronësi të shtetasit A.B, ka ndodhur një konflikt për motive banale. Si pasoje e konfliktit është plagosur i zoti i lokalit shtetasi A.B, që ndodhet në gjendje të rëndë dhe dy shtetas të tjerë që janë jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka identifikuar dy autorët e ngjarjes, shtetasit SH.L dhe E.XH. Në ndjekje të autoreve është vënë Policia e Vlorës, Delta Forcë dhe FNSH e Fierit.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes si dhe sekuestrimin e çdo prove që do ti shërbejë hetimit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close