fbpx
Lajme

Vlorë/ Kush është shqiptari i shpallur në kërkim nga autoritetet britanike (EMRI+FOTO)

Arjanit Kondi është shqiptari që është shpallur në kërkim nga autoritetet britanike pasi kërkohet në Shqipëri për vr asjen e një personi dhe pla gosjen e tre të tjerëve. Ngjarja ndodhi më 20 Prill 2017 në Vlorë. Interpol ka shpërndarë një njoftim të kuq dhe urdhër për arr estimin e Kondit nga Gjykata e Magjistraturës në Ëestmister.

Oficerët besojnë se 41-vjecari shqiptar mund të jetë në Londër dhe ai ka lidhje me zonat Battersea, South Kensington dhe Croydon. Apeli për bëjnë autoritetet është: “Kushdo që e njeh atë ose di se ku është vendndodhja e tij kërkohet të kontaktojë policinë përmes numrit 101”. Ndërsa publiku është këshilluar që të mos bëjë asnjë veprim ndaj tij nëse e sheh, por të kontaktojë në mënyrë urgjente policinë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button