Lajme

VIDEO\ Vlorë, kush është 30-vjeçari që plagosi të renë në mes të lokalit

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e pak minutave më parë të ndodhur në Vlorë ku mbeti e pl agosur një vajzë.  Sipas informacioneve të policisë shtetasi Fadil Nikaj, 30 vjeç, banues në Shkodër ka p lagosur me a rmë z jarri shtetasen K.Z, 20 vjeçe lindur në Berat, student në Vlorë, e cila është shoqëruar  për në spital për ndihmë mjeksore, momentalisht jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se autori ka kryer plagosjen, një granatë dore në ambientet e lokalit si dhe gjatë kontrollit fizik të ushtruar në cantën e autorit iu gjet dhe sekuestrua një granatë e dytë.

E reja ishte nga Berati dhe kishte shkuar në Vlorë për studime, ndërkohë që ajo është tërhequr zvarrë në lokal dhe më pas është qëlluar me armë nga Nikaj. Ky i fundit është neutralizuar në kohë nga ana e Policisë, dhe është dërguar në komisariatin e policisë. Nuk dihet ende nëse të rinjtë kanë qenë në një lidhje mes tyre, por të gjitha indiciet thonë se kanë pasur njohje të mëparshme mes tyre.

Vlorë, P lagosi me a rmë z jarri një 20 vjeçare, falë reagimit në kohë kapet dhe a rrestohet brenda pak minutash autori i d yshuar i ngjarjes. Sekuestrohet një a rmë zjarri p istolet dhe 2 g ranata dore. Më datë 25.09.201, rreth orës 12:05, në vendin e quajtur “Bar Cacai”, lagjia “28 Nëntori”, Vlorë është p lagosur me a rmë zj arri shtetasja K.Z, 20 vjeçe lindur në Berat, student në Vlorë, e cila është shoqëruar për në spital për ndihmë mjeksore, momentalisht jashtë r rezikut për jetën.

Falë reagimit të mejëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë e mundur kapja dhe a rrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasi Fadil Nikaj, 30 vjeç, banues në Shkodër.

Në cilësinë e provës materiale Policia gjeti dhe s ekuestroi a rmën e k rimit me të cilën dyshohet se autori ka kryer p lagosjen, një grantë dore në ambientet e lokalit si dhe gjatë ko ntrollit fizik të ushtruar në cantën e autorit iu gjetë dhe sekuestrua një g ranatë e dytë. Grupi hetimor ngodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close