Lajme

Vlorë, Makina përfshihet nga flakët, rrezikoi dhe mjetet e tjera të parkuara, ndërhyjnë zjarrfikësit

Mesditën e sotme në lagjen “10 korriku” në qytetin e Vlorës një automjet është përfshirë nga flakët .

Pamjet nga vendi i ngjarjes dhe operacioni i zjarrfikësve të Vlorës,” tregojnë  se automjeti tip “Golf” ka qenë i parkuar poshtë një pallati dhe ka rrezikuar dhe mjetet e tjera që ndodheshin pranë.

Fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikësve në kohë ka arritur ta shpëtojë mjetin që ishte përfshirë nga flakët dhe të izolojë zjarrin. Ende nuk dihet se cili ka qenë shkak i zjarrit dhe policia ka nisur hetimet.

Një rast tjetër ka qënë edhe ditën e djeshme ku një bombël gazi te një hyrje pallati morri flakë, dhe ka qënë ndërhyrja e zjarrfiksit për fikjen e shpejtë te zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close