Lajme

Vlorë, Ndalohen 5 persona, detaje

DVP Vlorë, Vijon puna për parandalimin dhe g oditjen e paligjshmërisë. Vihen në pranga 5 shtetas, në vijim të g oditjes së veprimtarisë k riminale në fushën e prodhimit dhe kultivimit të b imëve n arkotike. Specialistët për H etimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Vlorë, arrestuan në flagrancë për veprat penale “D huna në familje” dhe “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve” shtetasin B. L., 55 vjeç, banues në Vlorë, pasi ka ushtruar d hunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Gjithashtu gjatë kontrollit të banesës së tij, Policia gjeti dhe sekuestroi 1 kg e 200 gr l ëndë n arkotike e dyshuar k anabis. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Orikum, arrestuan në flagrancë shtetasin R. B., 45 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në oborrin e banesës së tij, në fshatin Tragjas, u gjetën të kultivuara fidan të dyshuar c annabis s ativa.

Po nga specialistët për Hetimin e N arkotikëve në DVP Vlorë, u ndalua shtetasi D. Xh., 23 vjeç banues në Orikum, pasi Gjykata e Apelit Vlorë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, u arrestua në flagrancë shtetasi arab A. L., 33 vjeç, pasi gjatë kontrollit në dhomën e hotelit ku qëndronte, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një d ozë me l endë n arkotike ko kainë dhe një sasi të vogël l endë n arkotike k anabis.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, u arrestua në flagrancë shtetasi P. T., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin të cilin drejtonte, Policia gjeti dhe sekuestroi një një sasi të vogël lendë n arkotike ka nabis. Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: