Lajme

Vlorë, Ndalohen dy persona

DVP Vlorë ,Evidentohet dhe g oditet një rast i tentativës për kultivim të b imëve n arkotike.

Vihen në pranga 2 shtetas. Shërbimet e Policisë Sarandë dhe të Stacionit Livadhja, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e kultivimit të b imëve n arkotike, gjatë kontrollit masiv të territorit, kanë evidentuar dhe g oditur një rast të tentativës për kultivim të k anabisit në fshatin Leshnicë, Finiq.

Në vijim të veprimeve, specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë a rrestuan në flagrancë shtetasit: A. K., 53 vjeç dhe I. Xh., vjeç, banues të dy në Delvinë.

Këta shtetas, dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kultivuar bimë n arkotike c ann abis s ativa në një hapësirë të pyllëzuar në vendin e quajtur “Koçat”, në fshatin Leshnicë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme. Nga specialistët e seksionit për K rimet në Komisariatin e Policisë Sarandë u ndalua shtetasi K. T., banues në fshatin Xarrë, Konispol, për veprat p enale “D huna në familje”, “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës” dhe “Largimi i të b urgosurit nga vendi i qëndrimit”, pasi ka ushtruar d hunë fizike ndaj bashkëshortes, duke shkelur masën e sigurisë “Ar rest në shtëpi”.

Po nga specialistët e Seksionit për K rimet në Komisariatin e Policisë Sarandë u procedua në gjendje të lirë shtetasi K. R., 34 vjeç, banues në Delvinë, për veprën p enale ”Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, pasi ditën e djeshme, punëtori i tij, shtetasi K. K, është rrezuar duke kryer punime në një ndërtesë, në Ksamil. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: