Lajme

Vlorë, Ndalohen dy persona

Dy persona u arrestuan  në Vlorë, pasi iu gjetën 2632 fara k ana bisi. Mësohet se në p ranga kanë rënë Gazmend Sulaj 37 vjeç banues në lagjen “24 Maji”  dhe Roel Sulaj 19 vjeç, banues në lagjen “Uji i Ftohtë” të dy kushërinj.

Policia bën me dije se ata u kapën në lagjen “10 Korriku”, ndërsa farat e k anabisit u gjetën në automjetin në pronësi të shtetasit Roel Sulës.

Në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dy kushërinjtë dyshohet se siguronin farat e k anabisit për t’i shitur, me qëllim kultivimin e tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën p enale “Prodhimi dhe s hitja e n arkoti këve”, kryer në bashkëpunim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: