Lajme

Vlorë, Ndalohet 32 vjeçari, banues në lagjen “10 Korriku” (VIDEO)

Vlorë, G oditet një rast i shpërndarjes së d rogave të f orta në doza të vogla. Ar restohet në flagrancë një 32-vjeçar që posedonte dhe shpërndante l ëndë n arkotike k okainë. S ekuestrohet l ënda n arkotike k okainë, një pjesë e saj e ndarë në d oza gati për shitje.

Specialistët për H etimin e N arkotikëve dhe T rafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Vlorë, në vijim të go ditjeve kundër aktivitetit k riminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së l ëndëve n arkotike, ar restuan në flagrancë shtetasin:  A. G., 32 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku”, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij dhe gjatë kontrollit në banesë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi me l ëndë n arkotike të dyshuar k okainë.  Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Prodhimi dhe s hitja e n arkotikëve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close