Lajme

VIDEO\ Vlorë, përfshihen nga flakët kodrat e fshatit Xhyherinë

Kodrat e fshatit Xhyherinë të Vlorës janë përfshirë nga flakët ditën e sotme, duke shtuar në këtë mënyrë vatrat aktive në Vlorë. Mësohet se nga zjarri rrezikohen ullishtet e fshatit, ndërkohë flakët janë aktive prej një ore. Vlora ka qenë e rrezikuar nga flakët prej disa ditësh, teksa dy vatra kryesore vazhdojnë të jenë aktive në Radhimë dhe në Karaburun.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close