Lajme

Vlorë, pritet mot i përkeqësuar (Video)

Kjo fundjavë në Vlorë pritet me mot të përkeqësuar. Era e fortë dhe moti i keq ka larguar edhe ata pak pushues të cilët ishin në bregdet këtë të premte.

Mëngjesi ka qenë i kthjellët ndërsa tashmë moti po fillon të përkeqësohet duke bërë që plazhistët të largohen nga deti.Gjithashtu nga operatorët si rrjedhojë e motit të keq raportohen afro 20-30% rezervime këtë fundjavë teksa ka edhe shifra mjaftë të larta të atyre që kanë anuluar pronotimet.

Moti i papërshtatshëm, shoqëruar me erë të fortë, ka shkaktuar përkeqësimin e kushteve të detit. Do ju luteshim të jeni të kujdesshëm për fëmijët dhe për veten nga në det.

 

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close