Lajme

Vlorë/ procedohen penalisht 3 shtetas, në pranga një person, detaje

Vlorë/Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e aktivitetit të kundraligjshëm në fushën e lojrave të fatit, procedohen penalisht 3 shtetas. Në p ranga dhe 1 shtetas për veprën penale kultivimi i bimëve n arkotike“.

Në vijim të punës dhe kontrolleve të shtuara për ndëshkimin e atyre personave që tentojnë të ushtrojnë aktivitetin e kundraligjshëm të lojrave të fatit, u konstatua se në lagjen “Qeriba Derri”, Vlorë në lokalin e administruar nga shtetasi S. B., u gjetën dhe u sekuestruan 2 pajisje elektronike ku dyshohej se ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojrave të fatit, duke fshehur të ardhurat me qëllim mosdeklarimin e tyre.

Në përfundim të veprimve hetimore specialistët për H etimin e K rimeve Ekonomiko Financiare proceduan penalisht në gjëndje të lirë shtetasit S. B., 35 vjeç dhe S. D., 22 vjeç ( i punësuar në lokal), për veprat penale “Organizim i llotarive të palejuara” dhe “Fshehja e të ardhurave”. Gjithashtu nga specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë u procedua në gjendje të lirë për veprën penale “Organizim i llotarive të palejuara”, shtetasi E. M., 30 vjeç, banues në Vlorë, pasi gjatë kontrollit në ambientet e një lokali, në lagjen “Isa Boletini”, në tavolinën ku qëndronte ky shtetas u gjet dhe u sekuestrua 1 pajisje elektronike ku dyshohej se ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojrave të fatit.

Specialistët për Hetimin e K rimeve në Stacionin e Policisë Himarë, arrestuan në flagrancë shtetasin M. M., banues në Borsh, Himarë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në afërsi të stanit të tij, në vendin e quajtur Mastrogunë, Borsh, u gjetën të kultivuara fidan të dyshuar c annabis s ativa. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: