Lajme

Vlorë, qytetarja me tre fëmijë të mitur në lagjen “Kushtrimi” jeton ‘nën ujë’, instancat nuk reagojnë

Vlorë, një qytetare ka kontaktuar redaksinë e Vlora News për të shprehur shqetësimin e saj në lidhje me përmbytjet në zonën ku jeton.

Qytetarja shprehet se në lagjen “Kushtrimi” të qytetit, kanali i ujërave të zeza është i bllokuar edhe instancat përkatëse nuk e kane marrë mundimin për t’a hapur edhe pse janë kontaktuar nga banorët e zonës.

Qytetarja ka tre femijë të mitur dhe është e detyruar të jetojë në këtë shtëpi të permbytur sic mund ta shikoni nga fotot. I bëjmë thirrje instancave që të reagojnë edhe ta zgjidhin sa më parë këtë problem! Faleminderit!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: