Lajme

Vlorë/ Reshjet e shiut shkaktojnë pezullim të lundrimit dhe mungesës të energjisë

Si pasojë e reshjeve të shumta të shiut të cilat kanë pushtuar vendin tonë prej disa ditësh, situata në qytetin e Vlorës raportohet se është e qetë.

Ende në disa fshatra të Selenicës ka mungesë energjie, ndërsa Lumi Vjosë është në nivelin 4.7 metra, brenda shtratit të tij. Mësohet po ashtu se mbetet i pezulluar deri në mbrëmjen e sotme lundrimi për anijet e peshkimit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close