fbpx
KultureLajme

Vlorë/ Shkolla “Tregtare” festoi sot 95 vjetorin e themelimit, Leli: një shkollë që ka bërë historinë e qytetit (Foto)

Shkolla “Tregtare” në Vlorë, festoi sot 95 vjetorin e themelimit të saj. Kanë marrë pjesë në këtë përvjetor jubilar, drejtues dhe ish-drejtues, mesues dhe ish-mësues, nxënës dhe ish-nxënës të kësaj shkolle. Në lapidarian që përkujton dëshmorët dhe heronjtë e “Tregtares”, janë vendosur kurora me lule. Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, e cilësoi si një shkollë që ka bërë historinë e qytetit.

Leli e ka paralelizuar këtë shkollë me një universitet të famshëm për shkak se nga bankat e saj, kanë dalë personalitete të rralla që kanë bërë historinë e këtij vendi. Sipas kryebashkiakut Leli, shkolla “Tregtare” sot, është një institucion që ecën me hapin e zhvillimit turistik dhe ekonomik të qytetit.

Image may contain: textImage may contain: one or more people and crowdImage may contain: 3 people, crowd, sky and outdoorImage may contain: 2 people, people standing and outdoorImage may contain: one or more people, people standing and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, shoes and outdoorImage may contain: 2 people, people standing and outdoorImage may contain: 6 people, people standing, shoes and outdoorImage may contain: 2 people, people standing, beard and outdoorImage may contain: 2 people, people smiling, people standing and outdoor

Image may contain: 2 people, crowd and outdoorImage may contain: 5 people, people standing, crowd and outdoorImage may contain: 5 people, people smiling, people standing and outdoorImage may contain: one or more people, people standing and outdoorImage may contain: 7 people, people sitting, shoes, suit and outdoorImage may contain: 10 people, people smiling, people standing, table, food and outdoorImage may contain: 3 people, people standing and outdoorImage may contain: 5 people, people smiling, wedding, table, tree and outdoor

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button