Lajme

Vlorë, Shkrumbohet mjet tip “Opel” në lagjen Partizani

Një automjet Tip Opel Zafira është shkrumbuar nga flakët mëngjesin e sotëm në afërsi të lagjes Partizani . Flakët kanë shkrumbuar totalisht automjetin ndërsa menjëher kanë mbërritur shërbimet e zjarrfikëses të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve .

Pronari i automjetit është shprehur se makina nuk ka qënë në ecje por e ndaluar prej 2 orësh,  ndërkaq mendon se shkaku ka qënë një mase elektrike .

Prej gati 15 minutash makina është shkrumbuar nga flakët ndërkaq shërbimet e zjarrfikses kanë mbërritur në kohë për të ndaluar tërrësisht flakët.

Sot, rreth orës 09:30, në lagjen “Partizani”, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur një mjet tip “Opel” i parkuar, në pronësi të shtetasit R. D. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: