Lajme

Vlorë/ Shoferi lidh qenin pas makine dhe e tërheq zvarrë (Foto-Emri)

Aktet çnjerzore vijojnë të demostrohen në rrugët e Shqipërisë. Disa pamje shqetësuese po qarkullojnë në rrjetet sociale, ku një person ka lidhur qenin pas makine dhe e tërheq zvarrë.

Prapaskena mëson se makina i përket shtetasit Shpëtim Hajrulla.

Ngjarja e rëndë është regjistruar rrugës së Vlorës, teksa shihet se mjeti me targa VL 7183 C që tërheqë zvarrë dhe qeni shfaqet duke u përpëlitur.

Kjo nuk është hera e parë që ndodh një ngjarje e tillë. Kodi Penal është ashpërsuar për vepra të tilla dhe parashikon deri në disa vite burg, por sërish ka kafshë me dy këmbë që dhunojnë barbarisht kafshët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close