Lajme

Vlorë, Shoqërohen 5 persona

Vlorë, Arrestohen në flagrancë 5 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër, për v epra të ndryshme p enale. Specialistët për H etimin e K rimeve në Stacionin e Policisë Orikum bënë ar restimin në flagrancë të shtetasve: G. B., 44 vjeç, për veprën p enale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës” dhe E. B., 44 vjeç, për veprën p enale ”Moskallëzimi i k rimit”, (vëllezër), banues në Vlorë, si dhe shpallën në kërkim për veprat p enale “A rmëmbajtja pa leje” dhe “K anosja”, shtetasin K. A., 37 vjeç, banues në Vlorë, pasi në datën 19.02.2021, në Orikum, pas një k onflikti për motive të d obëta, shtetasi K. A, ka k anosur me a rmë zjarri 2 vëllezër, shtetasit A. B., 54 vjeç dhe B. B., 46 vjeç, banues në Orikum. Në vijim të veprimeve u procedua në gjendje të lirë dhe shtetasi tjetër i përfshirë në konflikt, A. B., për veprën penale ”Moskallëzimi i k rimit”. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një a rmë zjarri p istoletë dhe një sasi m unicioni l uftarak.

Specialistët për H etimin e T rafiqeve dhe N arkotikëve ar restuan në flagrancë shtetasin M. Sh., 26 vjeç, banues në Tragjas, pasi në lagjen “Hajro Çakërri”, gjatë kontrollit f izik dhe kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një sasi l ënde n arkotike të d yshuar c an nabis sativa. Specialistët e Qarkullimit Rrugor ar restuan në flagrancë shtetasit: V. D., 41 vjeç, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në lagjen “Kushtrimi”, Vlorë, duke drejtuar mjetin në gjendje të d ehur; S. R., 21 vjeç, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në lagjen “29 Nëntori”, duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse. Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: