Lajme

Vlorë, Shoqërohen dy persona

Dy persona janë ar restuar, dy janë vënë nën h etim, ndërsa një 54 vjeçar është shpallur në kërkim gjatë operacionit Tragjasi”. Gjatë operacionit u s ekuestruan 53 kg k an abis, një a rmë z jarri k allashnikov, tri a rmë g jahu dhe a rmë të f tohta. Personi i shpallur në kërkim është T. T., 54 vjeç, banues në Tiranë.

Vlorë , Vijon operacioni “Tragjasi”, për g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e n arko tikëve. Kapet dhe vihet në p ranga shtetasi i shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni.  Në vijim të operacionit policor të koduar “Tragjasi”, finalizuar rreth 6 muaj më parë nga Komisariati i Policisë Vlorë, në bashkëpunim me forcat policore të Stacionit të Policisë Orikum, si rezultat i të cilit u vunë në p ranga 2 shtetas dhe u proceduan në gjendje të lirë dy të tjerë, si dhe u s ekuestruan 53 kg l ëndë n arkotike c an nabis, një a rmë z jarri kallashnikov, tri a rmë gjahu dhe a rmë të f tohta, ka vijuar puna për kapjen e shtetasit që ishte shpallur në kërkim.

Si rezultat i një pune të vazhdueshme është bërë i mundur lokalizimi, kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim T. T., 54 vjeç, banues në Tiranë.  Ky shtetas, në bashkëpunim me shtetasit e tjerë të ar restuar gjatë operacionit, ka kultivuar b imë të d yshuara c an nabis s ativa në disa parcela, në fshatin Tragjas. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close