Lajme

Vlorë, Shoqërohen dy persona

Vlorë,  Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e paligjshmërisë. Policia vë në p ranga 2 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim.

Specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave në k ërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë p enale, ndaluan shtetasin S. L., 30 vjeç, banues Gjirokastër.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas është autori i dyshuar i v jedhjes së një automjeti në vendin e quajtur “Mbikalimi i Novoselës”, në autostradën Vlorë-Fier, në datën 25.04.2021.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasin SH. M., 46 vjeç, banues në Vlorë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Sot, rreth orës 05:30, në lagjen Nr. 4, Sarandë, është gjetur pa s henja jete nga familjarët, në banesën e tij, shtetasi K. H., 44 vjeç, përdorues i l ëndës na rkotike. Nga veprimet paraprake d yshohet se v dekja është shkaktuar nga o verd oza. Grupi h etimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: