Lajme

Vlorë, Shoqërohen tre persona, detaje

Vlorë, Vijon kontrolli i territorit për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e kultivimit të bimëve n arkotike. A rrestohet autori i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike. Vihen në pranga dhe 2 shtetas të tjerë për veprën p enale “Moskallëzimi i k rimit”.

Në vijim të kontrolleve të zhvilluara në territor, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në vendin e quajtur “Moçalet e Nartës” në Vlorë, në stanin e shtetasit N. Z., kanë gjetur të kultivuar fidanë të dyshuar c ann abis s attiva.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë bënë arrestimin e shtetasit N. Z., 48 vjeç, banues në Vlorë, si autorin e dyshuar për kultivimin e b imëve n arkotike.

Gjithashtu specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë arrestuan për veprën penale “Moskallëzimi i k rimit”, shtetasit N. Z., 33 vjeç dhe G. A., 61 vjeç, të dy banues në Vlorë. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Kultivimi i bimëve n arkotike” dhe “Moskallëzimi i  k rimit”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: