Lajme

Vlorë/Shoqërohet 44-vjeçari, detaje

Është ar restuar një nga autorët e d yshuar të v rasjes së 31-vjeçarit Tauland Gjikaj në Vlorë. Bëhet me dije se ai është Hansi Jonuzi 44-vjeç. Kështu ka njoftuar Policia e Vlorës, teksa bën me dije se është sekuestruar një makinë tip “Ford” ku brenda i është gjendur një a rmë tip k allashnikov.

Vlorë/Informacion shtesë Policia e Vlorës kap dhe ar reston në kohë rekord një nga autorët e d yshuar të v rasjes së 31-vjeçarit. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me strukturat h etimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe forcat e posaçme “Shqiponjat”, pas njoftimit të marrë se në lagjen “Bashkimi”, në afërsi të Gjykatës së Apelit Vlorë, kishte të s htëna me a rmë z jarri, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje. Falë veprimeve të shpejta profesionale dhe h etimore, krehjes së zonës dhe reagimit të menjëhershëm u bë e mundur kapja dhe ar restimi i njërit prej autorëve të d yshuar të ngjarjes, shtetasi: H. J., 44 vjeç, banues në Vlorë.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale automjetin tip “Ford”, me të cilin autori tentoi të largohej, si dhe një a rmë z jarri k allashnikov.

Ky shtetas, sot, rreth orës 14:20, në lagjen “Bashkimi”, Vlorë, në bashkëpunim me një shtetas tjetër, i cili është shpallur në kërkim, ka q ëlluar me a rmë z jarri në drejtim të shtetasit T. GJ., 31 vjeç, i cili si pasojë e p lagëve të marra ka ndërruar jetë. Grupi h etimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit tjetër.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: