Lajme

Vlorë, Shoqërohet një person

Vlorë, Vijon puna nga ana e Policisë Kufitare për parandalimin dhe g oditjen e paligjshmërisë.

Ar restohet në flagrancë 1 shtetas si dhe procedohen p enalisht 2 shtetas të tjerë, për tentativë të kalimit të kufirit me test të COVID-19 të falsifikuar.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e paligjshmërisë, shërbimet e Policisë Kufitare Porti Vlorë në bashkëpunim me Seksionin për H etimin e K rimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Vlorë, ar restuan në flagrancë shtetasin A. D., 35 vjeç, banues në Fier si dhe proceduan në gjëndje të lirë shtetasit italian G. C., 57 vjeç dhe V. B., 73 vjeç, banues në Itali, për v eprën p enale “Fallsifikim i dokumentave shëndetësore”.

Dy shtetasit italianë të cilët do të udhëtonin drejt Italisë janë konstatuar nga shërbimet e Policisë Kufitare Porti Vlorë gjatë përpunimit të dokumentacionit me test Covid-19 të falsisfikuar, të cilat dyshohet se janë falsifikuar nga shtetasi A. D. Materialet iu referuan prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: