Lajme

Vlorë, Shpallen në kërkim tre persona, DETAJE

Vlorë, Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e paligjshmërisë. Procedohen p enalisht 3 shtetas, për v epra të ndryshme p enale. Shpallen në kërkim policor 3 shtetas të tjerë, për veprën p enale “P lagosja e lehtë me dashje”.

Specialistët për H etimin e T rafiqeve dhe Na rkotikëve proceduan p enalisht për veprën p enale “Prodhimi dhe shitja e na rkotikëve” shtetasin M. R., 33 vjeç, banues në Radhimë, Vlorë, pasi gjatë kontrollit fizik, Policia i gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një sasi l ënde n arkotike të dyshuar ca nnabis s ativa.

Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Himarë proceduan p enalisht për veprën  penale “D huna në familje”shtetasin Th. J., 51 vjeç, banues në Himarë, pasi ka ushtruar d hunë fizike ndaj motrës së tij.

Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht për veprën p enale “Shpërdorimi i detyrës”, shtetasen R. P., 31 vjeçe, banues në Sarandë (me detyrë kryeinspektore e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Sarandë), pasi ka bërë kallëzim shtetasi A. Ll.., i cili pretendon se kjo shtetase ka lejuar të bëhet një ndërtim i paligjshëm në lagjen nr. 1, Sarandë.

Specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Vlorë shpallën në kërkim policor shtetasit A. Ç., 34 vjeç, R. Xh., 29 vjeç dhe A. Xh., 34 vjeç, banues në Tiranë, pasi këta shtetas, pas një konfliktit për motive të dobëta, kanë g oditur me s ende të f orta shtetasin M. M., 27 vjeç, banues në Vlorë, i cili ndodhet jashtë r rezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: