Lajme

Vlorë, Shpërthen në flakë gjatë ecjes autobusi i transportit

Zjarri ka përfshirë autobusin urban të linjës që lidh ujin e ftohtë me hyrjen e qytetit.Autobusi ka qënë duke ecur në afërsi të komisariatit të Vlorës i mbushur me udhëtarë ,kur në pjesën e pasme është dëgjuar një shpërthim dhe më pas janë përhapur flakë.

Fatmirësisht të gjithë udhëtarët kanë zbritur ,ndërsa është lajmëruar zjarrëfikësja .Dyshohet që shkak i zjarrit është një qark elektrik .

Fatmirësisht si pasojë e kësaj ngjarje nuk ka patur dëme në njerëz edhe pse në autobus në momentin e shpërthimit ka patur një numër të konsiderueshëm udhëtarësh

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close