Lajme

Vlorë , vihen në pranga 5 shtetas, detaje

DVP Vlorë , Vijon puna për parandalimin dhe g oditjen e paligjshmërisë. Vihen në p ranga 5 shtetas, në vijim të g oditjes së veprimtarisë k riminale në fushën e prodhimit dhe kultivimit të b imëve n arkotike. Specialistët për H etimin e Trafikut të Paligjshëm dhe N arkotikëve në DVP Vlorë, arrestuan në flagrancë për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve” shtetasin B. L., 55 vjeç, banues në Vlorë, pasi ka ushtruar d hunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Gjithashtu gjatë kontrollit të banesës së tij, Policia gjeti dhe sekuestroi 1 kg e 200 gr l ëndë n arkotike e dyshuar ka nabis. Specialistët për Hetimin e K rimeve në Stacionin e Policisë Orikum, arrestuan në flagrancë shtetasin R. B., 45 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në oborrin e banesës së tij, në fshatin Tragjas, u gjetën të kultivuara fidan të dyshuar c annabis s ativa.

Po nga specialistët për H etimin e N atkotikëve në DVP Vlorë, u ndalua shtetasi D. Xh., 23 vjeç banues në Orikum, pasi Gjykata e Apelit Vlorë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me b urg” për veprën p enale “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, u arrestua në flagrancë shtetasi arab A. L., 33 vjeç, pasi gjatë kontrollit në dhomën e hotelit ku qëndronte, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një dozë me l endë n arkotike k okainë dhe një sasi të vogël le ndë n arkotike kanabis.

Po nga specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, u arrestua në flagrancë shtetasi P. T., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin të cilin drejtonte, Policia gjeti dhe sekuestroi një një sasi të vogël l endë n arkotike k anabis. Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: