Lajme

Vlorë,Peshkarexha gjen minën në det, xhenierët e nxjerrin në breg

Një minë detare është gjetur mëngjesin e sotëm nga një peshkarexhë që po gjuante në gjirin e Vlorës. Gazetari Elton Nikaj bën me dije se menjëherë pas konstatimit janë njoftuar ekipet xheniere, të cilat bënë të mundur ngjitjen në peshkarexhe dhe nxjrrjen e saj në breg. Mina duket e modeleve të vjetra, ndërsa pritet ekspertimi i saj për të kuptuar se cilës periudhe i përket. Pritet që mina të s hkatërrohet me shpërthim në mënyrë që të mos përbëjë rrezik për qytetarët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close