Lajme

Vodhën një pikë karburanti, ndalohen dy të rinj në Fushë Krujë

Policia e Krujës ka ar restuar dy persona, të cilët d yshohet të jenë autorët e v jedhjes me d hunë të një pike karburanti në Fushë Krujë, një ditë më parë.

Në p ranga kanë rënë dy të rinjtë F. L. dhe M. C. (L), të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur me d hunë një sasi vlere monetare, një pikë karburanti në Fush Krujë.

Njoftimi i policisë: Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, ar restuan në flagrancë shtetasit: F. L., 22 vjeç, banues në Kukës dhe M. C. (L)., 24 vjeç, banues në Fushë Krujë. Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datë 09.04.2021, kanë vjedhur me d hunë një sasi vlere monetare, një pikë karburanti në Fush Krujë.

Në cilësinë e provës materiale u s ekuestruan 1 pistoletë manovër, 2 aparatë celular, një automjet tip “Ford” dhe veshjet e përdorura nga këta shtetas në momentin e ngjarjes.

Specialistët për h etimin e K rimeve në Komisaristin e Policisë Krujë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, ndaluan shtetasin E. P., 30 vjeç, banues në Fushë Krujë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Mat, i ka caktuar masën e sigurisë “A rrest me B urg” për v eprën p enale “Kultivimi i b imëve n arkotike”. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: