Lajme

Vore,Kush eshte e reja Anxhela Shuli

Një ngjarje nga ato që mund të konsiderohen të pazakonta për realitetin shqiptar ka ndodhur se fundmi ne Vore. Një vajzë 26 vjeçare e quajtur Anxhela Shuli ka detyruar shoqen e saj 15 vjeçare të kryejnë marrëdhënie.

Nga mesazhet e siguruara sipas gazetarit Elton Qyno, vajzat kanë folur në whatsapp dhe në biseda dukej qartë qëllimi i 26 vjeçares. Familja e adoleshentes tashmë e ka denoncuar ndërsa e lënduara ka treguar:

“…rreth muajit Shtator, jam bërë pjesë e një grupi në rrjetin social “Whats App”, ku më ka ftuar një shok i imi. Kam qënë një ditë në këtë grup dhe më pas kam dalë, pasi kishte persona të panjohur…pasi dola nga grupi, kam marë disa mesazhe në aplikacion me një vajzë që ishte pjesë e grupit dhe që quhej Anxhela Shuli…“

Pas shumë bisedave në telefon, vajza 15-vjeçare ka pranuar ta takojë Anxhelën në muajin nëntor 2020, në një kafe në Tiranë. Takimet kanë vijuar dhe dy herë të tjera, ku siç tregon vajza  në polici, në takimin e tretë, Anxhela ka tentuar ta puthë në buzë pavarësisht refuzimit.. Pas kësaj ngjarje ajo ka refuzuar ta takojë Anxhela Shulin, por sërisht komunikimi në telefon mes dy vajzave ka vijuar pa ndërprerje.

“…gjatë kësaj periudhe Anxhela më shkruante në telefon, se nëse unë do ta lija apo të vijoja ta refuzoja për ta takuar,ajo do ta vr.iste veten…”, ka treguar e mitura. Ajo ka treguar se në këtë mënyrë dhe duke i ardhur keq për të, e mitura ka pranuar ta takojë Anxhela Shulin në banesën e saj, ku nën trysninë psikologjike se do të vetëv.ritej, e ka detyruar të miturën të kryentë marëdhënie  me të. Pas kësaj ngjarje 15 vjeçarja thotë se nuk ka shkuar në shkollë si pasojë e t ronditjes psikologjike që ka pësuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close