Lajme

Votat e kandidatëve në Vlorë/ Edi Rama dhe Bujar Leskaj “timonierët” e PS e PD, Luan Rama kalohet nga emrat e rinj në LSI

Po vijon numërimi i votave të marra nga kandidatët për deputetë në disa qarqe të vendit, ku në Vlorë procesi është drejt përfundimit.

PARTIA SOCIALISTE Në kampin socialist kryeson bindshëm garën e më të votuarve kryeministri Edi Rama me 8857 vota të marra. Ky i fundit ndodhej i 8-ti në listën e qarkut të Vlorës. Kryesocialisti ndiqet nga nr.7 në listë Damian Gjiknuri me 5331 vota, ndërsa i treti qëndron Vullnet Sinaj me 5265 vota.

 

PARTIA DEMOKRATIKE ALEANCA PËR NDRYSHIM Në kampin demokrat dhe aleatëve kryeson listën Bujar Leskaj me 4552 vota. Ky i fundit ndiqet nga Fation Veizaj me 3316 vota, ndërsa i treti sa i takon votave është Gëzim Ademaj me 2984 vota. E katërta në radhë është Ina Zhupa me 1917 vota.

LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM Mes kandidatëve të LSI kryesuesi i listës Luan Rama nuk rezulton më i votuari në këtë qark. Në LSI lista prihet nga Dikens Bushaj me 747 vota, që ndiqet nga Grisejda Myslimi i vendit të dytë me 722 vota ose 25 vota më pak se Bushaj. Ndërsa në vendin e tretë renditet Luan Rama i cili ka grumbulluar 516 vota, kurse i katërt më i votuar Dhimitraq Lapa me 446 vota.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: