Lajme

Vranësira dhe reshje shiu, si do të jetë moti gjatë ditës së sotme

Gjatë ditës së sotme, pjesa më e madhe e territorit do të përfshihet nga vranësira të shoqëruara me reshje shiu, të paktën në ultësirën perëndimore. Ndërsa në zonat malore pritet të ketë reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 14°C. Era do të fryjë e me shpejtësi 28 km/h kryesisht nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close