Lajme

Vranësira dhe shira, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Në vendin tonë, moti për sot do jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Sipas MeteoAlb, pas mesditës, vranësirat zhvillohen lokalisht duke sjellë shira afatshkurtër dhe të papërfillshëm në zonat e ulëta dhe malore, ndërsa bregdeti mbetet me kthjellime.

Ndërkohë, orët e vona të pasdites dhe mbrëmjes largojnë vranësirat dhe reshjet duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese.

Temperaturat e ajrit do të luhaten nga 9°C mëngjesi deri në 30°C mesdita. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi permanent Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: