fbpx
Lajme

Vranësira të pakta kalimtare, moti për çdo qytet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e para të mëngjesit kryesisht në zonën e verilindjes.

Gjatë orëve të mëngjesit dhe mbrëmjes mjegull e dendur e mjegullinë në zonat malore si shkak i temperaturave negative dhe ngrica.

Era do të fryjë me drejtim Lindje – Veri 1 -8 m/sek në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër    3/13 Diell

Kukës   2/8 Diell re

Lezhë    -2/13 Diell

Dibër   -2/5 Diell re

Durrës    6/14 Diell

Tiranë    3/15 Diell

Elbasan    2/15 Diell

Berat    -3/15 Diell

Vlorë    4/15 Diell

Korçë   -3/5 Diell re

Gjirokastër    -3/13 Diell

Sarandë    7/18 Diell.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button