Lajme

Vràsja e 20-vjeçares në Greqi, flet shoku i qelisë së Babis

Piloti Babis Anagnostopoulos ndodhet pas hekurave të burgut të Kordyallos. Mirëpo gjatë qëndrimit atje ai po tregon një profil krejt tjetër nga ajo e vr asjes br utale të bashkëshortes së tij 20-vjeçare.

Kjo është zbuluar nga një i b urgosur në burgun e Korydallos, i cili ka treguar detaje nga sjellja e pilotit.

Ai ka rrëfyer se Babis qëndron i qetë dhe nuk para përzihet në çështjet e brendshme të burgut. “Në burg jemi partnerë, punojmë bashkë. Ai nuk më ka rrëfyer asnjëherë rastin, as ne nuk e pyesim, sepse në bu rg ka një atmosferë të veçantë”, tha i bu rgosuri.

“Është i qetë, kujdeset për disa kafshë që kemi këtu, Korydallos ka disa mace dhe pjesën tjetër të ditës është në shtëpinë e tij, në qeli dhe me librat e studimit që i ka me vete, pa e ditur se çfarë janë. Ai është në rregull. Ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe flasim çdo ditë, ajo që më ka bërë përshtypje është se ai duket shumë i ndjeshëm, domethënë është i ndjeshëm ndaj fëmijëve.

Sepse ndodh dhe unë kam fëmijë dhe fëmijët më dërgojnë foto, domethënë i sheh, është i mirë’, shtoi ai. “Është miqësor me të gjithë, nuk grindet, hyn në rast se disa të bu rgosur keqkuptohen për t’i ndarë, por me dialog”, theksoi i burgosuri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: