Lajme

Vrasja e 26-vjeçarit në orët e para të mëngjesit të sotëm, arrestohet autori i dyshuar, si ndodhi ngjarja

Policia e Bulqizës ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes në Bulqizë, shtetasin Dorjan Dema, i cili në orët e para të mëngjesit të sotëm (15 gusht) vrau me kaçavidë 26-vjeçarin, Dritan Manjani.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur pas një konflikti për motive të dobëta.

Ndërkohë grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijojnë hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Në orët e vona të mbrëmjes, në Shupenzë shtetasi D.D., 30 vjeç, banues në fshatin Homesh, për motive të dobëta është konfliktuar me shetasin D.M., 26 vjeç, banues në Homesh.

Gjatë konfliktit 30-vjeçari e ka goditur me kaçavidë 26-vjeçarin, i cili si pasojë e plagëve ka humbur jetën në spital.

Shërbimet e Policisë falë reagimit në kohë, lokalizuan, kapën dhe arrestuan autorin e ngjarjes shtetasin D.D.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijojnë hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, sqaron policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close