Lajme

Vrasja e dy të rinjve në Astir, policia kontrollon shtëpinë. Gruaja: Burri ka ikur për peshkim

Policia e shtetit mesohet se ka ushtruar kontrolle në shtëpinë e Elvis Gacaj, anëtar i klanit Duka, si person që mund të ketë dijeni mbi v rasjen e dyfishtë në Astir, atë të Erigers Mihasit dhe Armand Dumanit, mbrëmjen e së shtunës.

Gazetarja Anila Hoxha raporton se teksa ngjarja është regjistruar si v rasje në rrethana cilësuese, policia ka ushtruar një sërë kontrollesh në banesa të ndryshme në Tiranë. Por ajo që bie në sy nga këto kontrolle është ajo në shtëpinë e Elvis Gacaj, i cili njihet si anëtar i klanit Duka.

Gazetarja raporton se gjatë kontrollit në shtëpinë e Gacaj, bashkëshortja e tij tha se ai nuk gjendej në shtëpi, pasi ka ikur për peshkim jashtë Tirane dhe se nuk mban telefon me vete.

Ndërkohë, janë janë marrë në pyetje dhe të afërm të personave që konsiderohen si anëtar të këtij grupi, bëjnë me dije burime për TCH. Po ashtu është ushtruar kontroll edhe në një lokal në Tiranë , i cili njihet si bazë e klanit Duka. Rigers Mihasi është q ëlluar me 13 plumba dyshohet se ishte person me precedente te theksuar kriminale ne te kaluaren./top channel

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: