Lajme

Vrasja e Rakip Rolit në Laç, flet 22-vjeçari (Tregon arsyen)

22-vjeçari Llej Lika së bashku me babain e tij Skënder Lika dhe Klajdi Gjexhajn (Beleshi), akuzohen për vrasjen e biznesmenit, Rakip Roli të ndodhur disa ditë më parë. Sot 22-vjeçari para policisë ka thënë se v rasjen e ka bërë ai, teksa ka hedhur poshtë se të përfshirë të jenë edhe babai i tij, apo Gjexhaj.

“V rasjen e kam bërë unë dhe babai e shoku im nuk kanë asnjë lidhje me ngjarjen”mësohet të ketë thënë ai para policisë. Ai ndër të tjera ka shpjeguar se ngjarja ka ndodhur për çështje hakmarrje. Sipas tij djemtë e v iktimës e kanë dhunuar barbarisht në korrik të 2021. Kujtojmë që biznesmeni u v ra disa ditë më parë në Laç. Ai ishte në makinën e tij tip “Audi A6” kur një makinë i doli në pritë dhe e qëlloi me breshëri kallashnikovi duke e lënë të v dekur në vend.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close